O lokalitě

Borová Lhota

Borová Lhota je vesnice, část města Pyšely v okrese Benešov. Nachází se 2 km na jih od Pyšel, v těsné sousedství Městečka.

Malé návsi dominuje kaplička. V roce 2011 jí byla dostavěna i zvonička. V její blízkosti se můžete posadit ke dřevěnému stolu, vedle něhož si děti pohrají na nových houpačkách.

Pyšely

Město se rozkládá v malebném Posázaví asi 15 km jihovýchodně od okraje Prahy.

Obec poskytuje svým obyvatelům občanskou vybavenost v podobě obchodů, restaurací, zdravotníckeho zařízení, školky, škol, muzea, knihovny a pošty. Působí tady tělovýchovná jednota a fotbalový klub. Ze sportovišť je zde koupaliště, hřiště, tělocvična a také golfové hřiště. Ve městě je taky překrásný rybníček nazvaný Prádlo a kaple Loreta, odkud je překrásný výhled na okolní krajinu.

Turistické cíle a památky v okolí

V okolí se nachází chráněná krajinná oblast Blaník se stejnojmennou legendami opředenou horou. Oblast je též bohatá na historické a archeologické památky. K těm nejvýznamnějším patří zámek Konopiště s anglickým parkem, gotický hrad Český Šternberk, barokní zámek Jemniště, renesanční zámek Komorní Hrádek, zámek Líšno nebo románský hrad v Týnci nad Sázavou. Krom toho je v okolí i řada kostelů a kaplí významné historické hodnoty. Jsou zde místa pro poklidné výlety s dětmi, rodinné výlety či sportovní a turistické zajímavosti pro náročnější.